سه شنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٨

 • چند مصرفی مواد مخدر عملکرد مغز را مختل می‌کند
  رئیس مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران گفت: چندمصرفی مواد مخدر سبب می‌شود مغز دچار مشکلات عملکردی و فیزیولوژیکی شود، در واقع کارکرد نادرست مغز بيشتر در قسمت‌های جلویی آن که در تصمیم‌گیری و قضاوت اهمیت دارد، اتفاق مي‌افتد.

 • علت مرگ و میر ناشی از مصرف مشروبات الکلی
  در روزهای اخیر شاهد خبرهای ناگواری در ارتباط با مرگ و میرهای ناشی از مصرف مشروبات الکلی دست ساز در شهرهای مختلف کشورمان بودیم.

 • اعتياد ارتباط مستقيمي با اختلالات روانپزشکی دارد
  دکتر علی فرهودیان در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: فرد معتاد هنگام ترك موادمخدر دچار علائمي مي‌شود كه ممکن است حداکثر چند هفته به طول بیانجامد، ﻓﺮد ﺑﺘﺪرﻳﺞ ﺧﻮد را ﺑﺎ ﺷﺮايط جديد وﻓﻖ مي‌دهد اما پس از تمام شدن علائم ترك، علائم بیماری اعتیاد، يعني اختلالات رفتاری در فرد بروز مي‌كند.

 • عوامل موثر در گرایش نوجوانان به اعتیاد
  تغییرات جسمی و روانی، زیستی و ژنتیکی، همسالان، خانواده و نبود آگاهی و اطلاعات از عوامل موثر بر گرایش نوجوانان به اعتیاد می باشد، ضمن اینکه ارتباط تنگاتنگ والدین با نوجوان از مهم ترین روش های پیشیری می باشد.

 • "گوش سپردن"، سلامت روان و اعتیاد
  شعار روز جهانی مبارزه با سوء مصرف مواد و قاچاق مواد مخدر(2018) : ابتدا گوش بسپار

 • ریتالین، توهم معجزه در شب امتحان
  ل امتحانات مصرف قرصی به نام ریتالین بین دانشجویان و دانش آموزان به منطور شب بیداری، بهبود مطالعه و حتی سرخوشی افزایش می یابد؛ درحالی که مصرف خودسرانه آن عوارضی مانند بی نظمی در کارکرد قلب، توهم و در نهایت اعتیاد فرد را بدنبال خواهد داشت.

 • زولپیدم: مصرف صحیح یا منع مصرف؟
  زولپيدوم دارويي است که در درمان اختلالات خواب اثربخش بوده و اگر به صورت صحيح و علمي تجويز و مورد استفاده قرار بگيرد، داراي کمترين عوارض جانبي خواهد بود.

کمین پلیس مبارزه با مواد مخدر در کویر
اختاپوس اعتیاد در کمین جوانان است
هشدار در خصوص تبلیغات ماهواره‌ای ترک اعتیاد
چرا نوجوانان به اعتیاد رو می‌آورند؟ / ۱۱ دلیل رایج
ضرورت تقویت فعالیت‌ تشکل‌های مردمی در حوزه مبارزه با موادمخدر
تبدیل تهران به شهری عاری از معتادان متجاهر، هدف پلیس تهران
 • کمین پلیس مبارزه با مواد مخدر در کویر
  رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا، کنترل کویر و مناطق منتهی به مرزهای شرقی کشور را از اولویت های پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در سال 98 برشمرد.

 • چرا نوجوانان به اعتیاد رو می‌آورند؟ / ۱۱ دلیل رایج
  بسیاری از والدین عقیده دارند که اعتیاد نوجوانان در واقع نوعی سرکشی و تلاش برای جلب توجه است. اما این علت فقط شامل حال عده محدودی از نوجوانانی است که در دام اعتیاد می‌افتند و خطری که این گروه سنی را تهدید می‌کند، تا این حد ساده و تک بعدی نیست.

 • سیگار و قلیان از عوامل لغزش جوانان به سوی اعتیاد هستند
  نماینده مردم ساری در مجلس شوراي اسلامي گفت: قبح‌زدایی از سیگار و قلیان در محفل‌های جوانان و عادی‌سازی آن‌ها در جامعه از عوامل مهم گرایش به مواد مخدر هستند، کارشناسان باید پیامدهای مصرف دخانيات را در رسانه‌های مختلف گوشزد کنند.

 • صدا و سیما نقش ویژه‌ای در حوزه آموزش‌های پیشگیرانه دارد
  يك مجری صداوسیما با بیان اینکه صداوسیما نقش ویژه‌ای در حوزه آموزش‌های پیشگیرانه دارد، گفت: در ساخت برنامه‌هاي پیشگیرانه باید خلاقیت زیادی داشت و فقط به سمت برنامه‌های کارشناس محور پیش نرفت.

 • شیوع مصرف مواد در نوجوانان، آژیر خطر اجتماعی
  سرپرست معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، شیوع مصرف مواد در نوجوانان را آژیر خطر اجتماعی عنوان کرد و گفت: میانگین سن شروع به مصرف مواد در نوجوانان 15 سال است.

 • اختاپوس اعتیاد در کمین جوانان است
  مشاور دفتر فرماندهی نیروی انتظامی به والدین هشدار داد تا با فرزندانشان بیشتر ارتباط برقرار کنند و با آنها دوست باشند چرا که اختاپوس اعتیاد در کمین جوانان است.

 • ضرورت تقویت فعالیت‌ تشکل‌های مردمی در حوزه مبارزه با موادمخدر
  استاندار یزد بر ضرورت تقویت برنامه‌های جامعه محور و فعالیت سازمان های مردم نهاد در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

 • نقش سمن‌ها در بازتوانی و بازسازی بعد از بحران
  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان گفت: سمن‌ها می‌توانند با مشاوره فردی با افراد آسیب‌دیده استرس‌های ناشی از حادثه را کاهش دهند و امید را در دل آنها زنده کنند.

 • 11 هزار و 566 معتاد متجاهر در تهران غربالگری سلامت شدند
  رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری گفت: 11 هزار و 566 معتاد متجاهر در تهران با همت بهزیستی ری غربالگری سلامت شدند و بیماران به مراکز اقامتی انتقال یافتند.

 • کاهش کشت خشخاش در افغانستان در سال 2018 ناشی از خشکسالی بوده است
  دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: براساس گزارش دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در سال 2018، سطح زير كشت خشخاش در افغانستان كمي كاهش داشته است كه ما معتقديم اين كاهش، ناشي از خشک‌سالی بوده است.

 • هشدار در خصوص تبلیغات ماهواره‌ای ترک اعتیاد
  کارشناس مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی: بسیاری از دارو‌های ترک اعتیاد که در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شود برخلاف ادعایشان به هیچ وجه گیاهی نیست.

 • تبدیل تهران به شهری عاری از معتادان متجاهر، هدف پلیس تهران
  رئیس پلیس پایتخت گفت: تبدیل تهران به شهری عاری از معتادان متجاهر از جمله اهداف پلیس تهران است که با نگاهی علمی، دقیق و کاربردی قابل دسترسی خواهد بود.

 • توجه به ایجاد اشتغال و تفریحات سالم برای کاهش اعتیاد ضروری است
  استاندار گیلان تأکید کرد: دستگاه ها باید برای کاهش اعتیاد در سطح جامعه به ایجاد اشتغال و راه اندازی تفریحات سالم توجه ویژه ای داشته باشند.

 • مواد مخدر سرمایه‌های اجتماعی را بشدت تهدید می‌کند
  سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: مواد مخدر تهدید سرمایه‌های اجتماعی است که باید مبارزه با آن با مشارکت و برنامه ریزی همه دستگاه‌ها جدی گرفته شود.

 • مصرف ماری‌جوآنا موجب کوچک شدن مغز می‌شود
  معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: مصرف ماری‌جوآنا باعث کوچک شدن مغز می‌شود که معمولاً برگشت‌پذیر نخواهد بود و یا خیلی دیر باز می‌گردد.

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 91520
 بازدید امروز : 194
 کل بازدید : 975782
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1

آدرس : تهران ـ ولنجك ـ بلوار دانشجو ـ بن بست كودكيار ـ دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشی

ساختمان فارابی ـ مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد                          

صندوق پستي :  1985713834

آدرس پست الکترونیک: sadrc@uswr.ac.ir

آدرس سایت: sadrc.uswr.ac.ir

تلفن دانشگاه :  92-22180083-021          

تلفن های داخلی: 2841- 2852- 2854

دانشگاه علوم بهزیستی...مراکز پژوهشی دانشگاهگروه های آموزشیمراکز درمانیکتابخانه مرکزیتماس با دانشگاه

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences