به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی شهید بهشتی

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی شهید بهشتی، تفاهم نامه همکاری های آموزشی و پژوهشی امضا کرد.

    دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی شهید بهشتی، تفاهم نامه همکاری های آموزشی و پژوهشی امضا کرد.

    دکتر " آرش میراب زاده " معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اعلام این خبر به خبرنگار وبدای دانشگاه، گفت: کلیات این دو تفاهم نامه ، امکان استفاده از امکانات و فضاهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی شهید بهشتی را برای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی فراهم کرده است و همچنین بالعکس، این امکان برای دو دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد که از امکانات و توان آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی استفاده کنند.

    وی با اشاره به مدت این تفاهم نامه منعقده که دو سال است و قابل تمدید از سوی دو طرف نیز می باشد، افزود: کلیات این تفاهم نامه ها به امضای معاونان دانشگاه های طرف قرارداد رسیده است و برای اجرای مفاد آن و جزئیات همکاری ها، این امکان در متن تفاهم نامه ها پیش بینی شده است که تمامی گروه های آموزشی و پژوهشی هر دانشگاه براساس نیاز خود به امکانات و توان علمی دانشگاه طرف قرارداد، می تواند قرارداد جداگانه با مشخص کردن جزئیات همکاری با واحد یا گروه آموزشی و پژوهشی دانشگاه طرف قرارداد منعقد کند.

    معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به اینکه نمایندگان تام الاختیار معاونان دانشگاه ها به طرف مقابل معرفی شده اند، گفت: با توجه به وجود مجوز اصلی برای همکاری واحدهای آموزشی و تحقیقاتی دو دانشگاه در تفاهم نامه منعقده میان معاونان آموزشی دانشگاه ها، هر یک از واحدهای آموزشی و تحقیقاتی دو دانشگاه می توانند با نظارت و هماهنگی نمایندگان تام الاختیار دو دانشگاه، نسبت به انعقاد قرارداد براساس نیازهای آموزشی و پژوهشی خودشان اقدام کنند.

    دکتر میراب زاده با ابراز خشنودی از اینکه دانشجویان و اعضای هیات علمی سه دانشگاه نهایت بهره علمی را از انعقاد این تفاهم نامه ها می برند، تصریح کرد: تفاوت هایی که در ساختار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دانشگاه های علوم پزشکی وجود دارد، سبب شده است که امکانات آموزشی و فیلدهای آموزشی و پژوهشی (مراکز درمانی و توانبخشی) تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی همسان با امکانات آموزشی و فیلدهای آموزشی و پژوهشی دو دانشگاه علوم پزشکی نباشد و برای دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی بویژه دستیاران روانپزشکی امکانات مراکز درمانی و پزشکی تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی قابل استفاده است و بالعکس، با توجه به نبود واحدهای تخصصی توانبخشی یا واحدهای تخصصی سلامت اجتماعی در دانشگاه های علوم پزشکی، برای دانشجویان آنها استفاده از امکانات مراکز درمانی و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی، تکراری نبوده و جذابیت لازم را دارد.

   وی افزود: استفاده از منابع علمی کتابخانه های دانشگاه ها برای دانشجویان دانشگاه دیگر نیز بسیار مفید خواهد بود که با این تفاهم نامه ها، برای دانشجویان ما و دانشجویان دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی استفاده از کتابخانه های دانشگاه طرف قرارداد، امکانپذیر شده است.

    معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، همچنین گفت که با انعقاد این تفاهم نامه ها، امکان " انجام دوره های کارورزی و کارآموزی دانشجویان در مراکز دانشگاه طرف مقابل، هدایت پایان نامه های ارشد، دکتری و دستیاری به موضوع های بین رشته ای، اجرای دوره های کوتاه مدت در مراکز دانشگاه طرف قرارداد، اجرای برنامه های بازدید علمی از مراکز و امکانات علمی و پژوهشی یکدیگر، اجرای دوره های توانمندسازی هیات علمی دو دانشگاه طرف قرارداد، انجام مطالعات دانش پژوهی و ... " فراهم شده است.

    دکتر میراب زاده در پایان این گفت وگو تاکید کرد که نیازهای جامعه امروزی، مرزهای دانش را از بین برده است و نیاز به اطلاعات و دانش بین رشته ای ، به پیشرفت علوم پزشکی و توسعه فناوری های کاربردی جهت رفع نیاز جامعه، کمک می کند، که امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه ها و همچنین امضای تفاهم نامه با دیگر دانشگاه های بزرگ (مانند علوم پزشکی ایران و دانشگاه آزاد) که در برنامه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی می باشد، بتوانیم به ارتقای سطح علمی دانشجویان و توانمندسازی اعضای هیات علمی ، و همچنین تولید دانش و فناوری به نفع جامعه کمک کنیم.

    لازم به ذکر است، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با ۲۲ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات، ضمن آنکه به تعلیم و تربیت بیش از یک هزار و 800 دانشجو در سه مقطع رشته های تخصصی سه حوزه سلامت ( رفاه و سلامت اجتماعی، سلامت روانی و توانبخشی ) می پردازد، در طراحی و اجرای پروژه های ملی و منطقه ای نیز مشارکت دارد.

    این دانشگاه منحصربفرد که تحت نظارت وزارت بهداشت فعالیت می کند، در برخی از رشته ها بعنوان تنها برگزارکننده، و یا اولین مجری دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در داخل و خارج از کشور شناخته شده است.

   دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از طریق دو بیمارستان تخصصی توانبخشی " رفیده " و " روانپزشکی رازی " و دو کلینیک پزشکی – توانبخشی " اسماء " و " نظام مافی " و بکارگیری توان علمی و تخصصی اعضای هیات علمی که از متخصصان بنام کشور می باشند، انواع خدمات حیطه فعالیت خود را به بیماران و نیازمندان جامعه ارائه می دهد.

انتهای پیام /

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

13:56 - 1399/01/27  /  16700  /  869

 


Close